امتیاز شما post

در جواب توئین ۸۰ چیست؟ باید گفت Polysorbate 80 یک سورفاکتانت و امولسیون کننده غیر یونی است که معمولا در غذاها و مواد آرایشی استفاده می شود. این ترکیب مصنوعی مایعی چسبناک و محلول در آب زرد رنگ است. تفاوت تویین ۲۰ و۸۰ از نظر مولکول است، تنها تفاوت بین پلی سوربات ۲۰ و ۸۰ اسید چرب متصل به قسمت پلی اکسی اتیلن سوربیتان مولکول است، اسید لوریک در ۲۰ در حالی که اسید اولئیک در ۸۰ است که در مقاله دیگری اطلاعات کامل درباره تویین ۲۰ اورده شده است.

در ادامه مطلب به توئین ۸۰ چیست؟ و چه کارایی های دارد پرداخته می شود.

توئین ۸۰ چیست؟

کاربرد های توئین ۸۰ چیست؟

Hlb توئین ۸۰ از سوربیتان پلی اتوکسیله و اسید اولئیک بدست می آید. گروه های آب دوست در این ترکیب، پلی اترهایی هستند که به عنوان گروه های پلی اکسی اتیلن هم شناخته می شوند، که از پلیمرهای اکسید اتیلن هستند. در نامگذاری پلی سوربات ها، تعیین عددی زیر پلی سوربات به گروه لیپوفیلیک، در این مورد اسید اولئیک هم اشاره دارد

صنایع غذایی

از پلی سوربات ۸۰ به عنوان امولسیون کننده در غذاها استفاده می شود. قبل از اینکه بخوایم بدانیم توئین ۸۰ چیست؟ باید با کارایی های آن آشن بشویم به عنوان مثال این ماده در بستنی، پلی سوربات تا غلظت ۵/۰٪ (v / v) اضافه می شود تا بستنی نرم و نرمتر شود و همچنین مقاومت آن در برابر ذوب افزایش پیدا کند.

افزودن این ماده از پوشاندن کامل قطرات چربی توسط پروتئین های شیر جلوگیری می کند. Hlb توئین ۸۰ به آن ها اجازه می دهد تا در زنجیرها و شبکه هایی که هوا را در مخلوط نگه می دارند به یکدیگر متصل شوند و بافت محکم تری داشته باشند که با ذوب شدن بستنی شکل خود را حفظ کند.

سلامتی و زیبایی

Polysorbate 80 همچنین به عنوان سورفاکتانت در صابون ها و مواد آرایشی از جمله قطره های چشم یا ماده روان کننده مثل دهانشویه استفاده می شود. درجه آرایشی و بهداشتی پلی سوربات ۸۰ ممکن است ناخالصی بیشتری نسبت به درجه غذایی داشته باشد.

پزشکی

 1. کاربرد پزشکی توئین ۸۰ چیست؟ توئین ۸۰ ماده کمکی است که برای تثبیت فرمولاسیون های آبی داروها برای تجویز تزریقی استفاده می شود و به عنوان یک امولسیفایر در ساخت آمیودارون ضد آریتمی محبوب استفاده می شود.
 2. همچنین در برخی واکسن های آنفلوانزا در اروپا و کانادا به عنوان ماده کمکی استفاده می شود مثل واکسن های آنفلوانزا حاوی ۲.۵ میکروگرم پلی سوربات ۸۰ در هر دوز است.
 3. توئین ۸۰ در بسیاری از واکسن های مورد استفاده در ایالات متحده یافت می شود از جمله واکسن Janssen COVID-19 در کشت مایکوباکتریوم توبرکلوزیس در آبگوشت میدلبروک ۷H9 استفاده می شود.
 4.  به عنوان امولسیفایر در داروی تنظیم کننده استروژن Estrasorb استفاده می شود.
 5. از Polysorbate 80 همچنین در ایجاد گرانولاسیون برای تثبیت داروها و مواد کمکی هنگام اتصال IPA استفاده می شود. این اطلاعات کامل درباره سوال کاربرد پزشکی توئین ۸۰ چیست؟ می باشد.

آزمایشگاه

بعضی از مایکوباکتریها حاوی نوعی لیپاز یا همان آنزیمی که مولکول های چربی را تجزیه می کند هستند. وقتی این گونه ها به مخلوط پلی سوربات ۸۰ و فنل قرمز اضافه می شوند، باعث تغییر رنگ محلول می شوند.

ممکن است این سوال پیش بیاید که کاربرد آزمایشگاهی توئین ۸۰ چیست؟ در جواب این سوال باید گفت از این ماده به عنوان آزمایشی برای شناسایی فنوتیپ سویه یا ایزوله استفاده می شود. [نیاز به منبع] در صفحات آگار RODAC که در کنترل میکروبیولوژیکی استفاده می شود ، پلی سوربات ۸۰ با ضد عفونی کننده هایی که اغلب در سطوح نمونه گیری شده وجود دارد خنثی می شود و بدین ترتیب میکروب های موجود در این سطوح رشد می کنند.

کاربرد و فروش توئین ۸۰ صنعتی

از طریق سایت شرکت مریک شیمی می توانید از قیمت پلی سوربات ۸۰ مطلع شوید و اقدام به خرید کنید. این شرکت محصول پلی سوربات ۸۰ مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی و آرایشی را با بهترین قیمت و کیفیت و در اسرع وقت در اختیار مشتریان قرار می دهد.

کابرد صنعتی توئین ۸۰ چیست؟ بر خلاف گرید آرایشی پلی سوربات ۸۰ که ممکن است ناخالصی بیشتری داشته باشد، گرید دارویی و غذایی هم وجود دارند که توئین ۸۰ گرید دارویی و غذایی خالص‌تر از گرید آرایشی است که می‌تواند در تولید لوسیون، کرم‌های پوستی و محصولات مراقبت از مو استفاده شود. همچنین می‌تواند به عنوان یک وسیله کمک‌کننده برای پخش روغن‌های حمام، افزودن قابلیت پخش شدن آب به سیستم‌های بی‌آب و یک تثبیت‌کننده روغن و مواد معطر استفاده شود.

تفاوت توئین ۲۰ و ۸۰

پلی سوربات ۲۰

 • Polysorbate 20 : C۵۸H۱۱۴O۲۶
 • CAS number : 9005-64-5
 • Molar mass: ۱,۲۲۷.۵۴ g/mol
 • Boiling point: > 100 °C (212 °F; 373 K)

پلی رسوبات ۸۰

 • Polysorbate 80 : C۶۴H۱۲۴O۲۶
 • CAS number : 9005-65-6
 • Molar mass: ۱,۳۱۰ g/mol
 • Density: ۱.۰۶ g/cm³

مضرات پلی سوربات ۸۰

دو ماده افزدونی که شامل شامل پلی سوربات ۸۰ و کربوکسی متیل سلولز می شوند و بدن انسان توانایی جذب یا گوارش کربوکسی متیل سلولز را ندارد. پلی سوربات ۸۰ معمولا از نفت مشتق شده و به واسطه ترکیب سوربیتول که یک شیرین کننده است با اسید اولئیک ساخته می شود. این آمیزنده اغلب با یک ماده سرطان‌زا به نام ۱ و ۴ دی اکسان آلوده شده است.

به همین دلیل در رابطه با خطرات توئین ۸۰ چیست؟ باید بگوییم هر دو آمیزنده به واسطه نگرانی درباره نقش آن ها در شکل گیری التهاب و سندرم متابولیک درجه پایین مورد آزمایشاتی قرار گرفته و به تازگی نقش آن ها در شکل گیری سرطان روده بزرگ نیز در موش ها بررسی شده است.

گروهی از پژوهشگران در دانشگاه ایالتی جورجیا ارتباط بین پلی سوربات ۸۰ و کربوکسی متیل سلولز و اثر آنها بر میکروارگانیسم های روده را مورد بررسی قرار داده اند. پیش‌تر، پیوندی بین این آمیزنده ها و بیماری التهابی روده گزارش شده بود و از آنجایی که این بیماری می تواند به تشکیل تومور در روده بزرگ منجر شود، دانشمندان تصمیم گرفتند نقش احتمالی آنها در شکل گیری سرطان را آزمایش کنند. پس علاوه بر داستن توئین ۸۰ چیست؟ باید با خطرات آن هم آشنا شویم.

قیمت پلی سوربات

متوجه شدید که توئین ۸۰ چیست؟ در ادامه باید بگوییم پلی سوربات یک مایع چسبناک و طلایی رنگ است و از پلی اتیل کربنات سدیرتین، ترکیبات شیمیایی مشتق شده از کم آب شدن الکل قند و اسید اولئیک، اسید چرب موجود در چربی های حیوانی و گیاهی است. به عنوان امولسیفایر یا ضدعفونی کننده در غذاها، ویتامین ها، داروها و واکسن ها استفاده می شود.

در رابطه با اینکه کارایی های توئین ۸۰ چیست؟ باید بگویم این ماده در صنایع غذایی در برخی از بستنی ها و سایر پودینگ ها را به هم متصل می کند تا بافت کرمی خود را بدون جداسازی حفظ کند. همچنین برای غذاهای فله ای استفاده می شود و سس ها را صاف نگه می دارد.

کارایی های مختلفی در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی دارند و می توانید از مریک شیمی که سابقه زیادی در فروش عمده انواع مواد آزمایشگاهی دارد خریداری کنید. می توانید برای خرید و فروش فروش پلی سوربات ۲۰ و ۸۰ با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید یا به صورت آنلاین از سایت مریک شیمی از قیمت پلی سوربات و انواع مواد آزمایشگاهی اصل و با کیفیت باخبر شوید و در سریعترین زمان ممکن با تضمین و بهترین قیمت تهیه کنید.