تویین ۲۰ یک سورفاکتانت غیر یونی از نوع پلی سوربات است که قبل از افزودن اسید لوریک با اتوکسیلاسیون سوربیتان تشکیل می شود. کاربرد تویین ۲۰ به دلیل پایداری و عدم سمیت نسبی آن بسیار است و باعث می شود تا در تعدادی از کاربردهای خانگی ، علمی و دارویی به عنوان شوینده و امولسیون کننده استفاده شود. همانطور که از نام و کاربرد تویین ۲۰ مشخص است، فرآیند اتوکسیلاسیون مولکول را با ۲۰ واحد تکرار پلی اتیلن گلیکول باقی می گذارد. در عمل این ها در ۴ زنجیره مختلف توزیع می شوند و منجر به تولید کالایی تجاری می شوند که شامل طیف وسیعی از گونه های شیمیایی است.

کاربرد تویین ۲۰ چیست؟

صنایع غذایی

از توئین ۲۰ به عنوان ماده مرطوب کننده در قطره های دهان با طعم مانند قطره های یخ استفاده می شود و به ایجاد احساس انتشار در سایر مواد مانند الکل SD و طعم نعنا کمک می کند. سازمان بهداشت جهانی محدودیت های قابل قبول مصرف روزانه ۰ تا ۲۵ میلی گرم استرهای پلی اکسی اتیلن سوربیتان به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را پیشنهاد کرده است. که جزو مهم ترین کاربرد تویین ۲۰ است.

داروسازی

از محلول توئین به عنوان یک عامل شستشو در سنجش های ایمنی مثل وسترن بلات و الایزا استفاده می شود و به جلوگیری از اتصال آنتی بادی غیر اختصاصی کمک می کند. در این کاربرد عمده، آن را در محلول نمکی بافر Tris یا نمک بافر فسفات با رقت های ۰.۰۵٪ تا ۰.۵٪ v / v حل می کند. این بافرها برای شستشوی بین هر واکنش ضد ایمنی، برای از بین بردن مواد ایمنی غیرمستقیم و در نهایت برای انکوباسیون محلول های ضد ایمنی (آنتی بادی های برچسب دار) برای کاهش زمینه غیر اختصاصی استفاده می شوند.

بیولوژیکی

 1. به اشباع مکان های اتصال روی سطوح مثلا برای پوشش دادن میکروپلیت های پلی استایرن که به طور کلی با پروتئین هایی مانند BSA ترکیب شده است.
 2. برای تثبیت محلول مشتق شده پروتئین خالص پروتئین (PPD) که در آزمایش پوست برای قرار گرفتن در معرض سل استفاده می شود.
 3. به عنوان یک ماده حل کننده پروتئین های غشایی

آرایشی و بهداشتی

 1. برای لیز زدن سلول های پستانداران با غلظت ۰.۰۵٪ تا ۰.۵٪ v / v و به طور کلی با مواد شوینده، نمک و مواد افزودنی دیگر ترکیب می شود که این مورد از مهم ترین کاربرد تویین ۲۰ است.
 2. از جمله کاربرد تویین ۲۰ این است که به عنوان ماده جانبی در کاربردهای دارویی برای تثبیت امولسیون ها و سوسپانسیون ها استفاده می شود.

صنعتی

 1. از توئین ۲۰ برای پاک کردن تمبرها از پاکت نامه ها و از بین بردن بقایای تمبرها استفاده می شود بدون اینکه به مهر خود آسیب برساند.

 2. از محلول توئین به عنوان ماده مرطوب کننده در دستگاه های تولید کننده لاستیک در صنایع الاستومر استفاده می شود.

 3. از پلی سوربات ۲۰ به عنوان عامل هدایت شکل برای سنتز نانو مجموعه های مگنتیت کروئیدی استفاده شده است.

قیمت و فروش پلی سوربات ۲۰

سورفاکتانت ها در درجه اول از استرهای جزئی اسیدهای چرب، از استرهای حلقوی مشتق شده از سوربیتول تشکیل شده اند که تقریباً با ۲۰ مولکول اکسید اتیلن در هر مولکول پلی سوربات پلیمری شده اند. مقدار تخمین زده شده کربن بر اساس بیو این محصولات از ۳۱-۳۸٪ است، و آن ها را به یک گزینه تجدید پذیر برای محیط زیست تبدیل می کند. و تفاوت تویین ۲۰ و۸۰ در کارایی هایشان مشخص می شود.

تویین ۲۰ که از دسته بنزوییل پروکساید می باشد و کاربرد تویین ۲۰ مختلف است و در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی کاربرد های زیادی دارد.

می توانید این محصول از مریک شیمی که سابقه زیادی در فروش عمده انواع مواد آزمایشگاهی دارد خریداری کنید. می توانید برای خرید و فروش فروش پلی سوربات ۲۰ با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید یا به صورت آنلاین از سایت مریک شیمی از قیمت قیمت tween 20 و انواع مواد آزمایشگاهی اصل و با کیفیت باخبر شوید و در سریعترین زمان ممکن با تضمین و بهترین قیمت تهیه کنید.

تفاوت پلی سوربات ۲۰ و ۸۰

تفاوت تویین ۲۰ و۸۰ و انواع مختلف پلی سوربات ها از نیمه جامد (Polysorbate 60) تا مایعات چسبناک ( ۲۰،Polysorbate 80) زیاد است، که به تنوع شیمیایی در طول فرایند فرمول اجازه می دهد. از دیگر تفاوت های این محصولات می توان به تعادل آبدوست لیپوفیل منحصر به فرد آنها (HLB) اشاره کرد که از ۱۴.۹ تا ۱۶.۷ (به ترتیب Polysorbate 60 و ۲۰) متغیر است. به همین دلیل کاربرد تویین ۲۰ بیشتر است. این مقدار HLB می تواند ابزاری مهم برای شروع ارزیابی های اولیه برای امولسیون سازی روغن در آب باشد و مجموعه گسترده ای از امکانات فرمولاسیون، از امولسیون های آب در روغن گرفته تا روغن در آب ، قابل دستیابی است.

توئین ۲۰

 • پلی رسوبات ۲۰: C۵۸H۱۱۴O۲۶
 • CAS number : 9005-64-5
 • جرم مولی: ۱,۲۲۷.۵۴ g/mo
 • نقطه جوش:> ۱۰۰ درجه سانتیگراد (۲۱۲ درجه فارنهایت ؛ ۳۷۳ کیلوگرم)

توئین ۸۰

 • پلی رسوبات ۸۰: C۶۴H۱۲۴O۲۶
 • CAS number : 9005-65-6
 • جرم مولی: ۱۳۱۰ گرم در مول
 • چگالی: ۱.۰۶ گرم در سانتی متر مربع

موارد ایمنی و نگهداری توئین ۲۰

با توجه به کاربرد تویین ۲۰ به این نتیجه میرسیم که توئین ۲۰ با مواد قلیایی، نمک های فلزات سنگین ، فنل ها و اسید تاننیک سازگار نیستند. همچنین استفاده از آنها در محصولات حاوی نگهدارنده ممکن است اثر بخشی ماده نگهدارنده را کاهش دهد.محلول های آبی پلی سوربات ها ممکن است در حین ذخیره سازی تحت اکسیداسیون قرار گیرند بنابراین لازم است از مواد اکسید کننده دور باشند. همچنین این ماده به گرما حساس بوده و ممکن است ناپایدار شود بنابراین لازم است در محل خشک و خنک و دارای تهویه مناسب نگهداری شود.

توئین ۲۰ چیست؟ 

تویین ۲۰ یا همان پلی سوربات ۲۰ ، یک پلی سوربات است که پایداری آن به ما این امکان را میدهد تا کاربرد تویین ۲۰ بسیار باشد و در مصارف خانگی و علمی و دارویی از آن به عنوان یک آمولسیفایر استفاده کنیم. این محصول یک سورفکتانت خفیف است که برای روغن های آمولسیونی، مخصوصا عطر و یا اسانس های ضروری، به آب تزریق می شود.

این ماده محصول کشورهای مختلفی همچون هند ، چین و مالزی می باشد و یکی از مواد اولیه پرمصرف درصنایع آرایشی و بهداشتی است.  پلی سوربات ها به دیگر مواد کمک می کنند تا در حلالی حل شوند که معمولا در آن حل نمی شوند. میزان هیدروکسیل پلی سوربات ۲۰ ، بین ۹۶ تا ۱۰۸ است، مقدار صابون آن ۴۰ تا ۵۰ است و بیشترین مقدار اسید در این ماده ۲ است. پلی سوربات ۲۰ از اسید لاوریک گرفته شده است و اسید چربی است که عمدتا در روغن نارگیل یافت می شود. که از جمله کاربرد تویین ۲۰ است.

این نوع امولسیفایر، از مشتقات استرهای سوربیتول می باشد که به نام سوربیتان استر شناخته می شوند. توئین ۲۰ و دیگر مواد پلی سوربات (پلی سوربات ۲۱، پلی سوربات ۴۰، پولی سوربات ۶۰، پولی سوربات ۶۱، پولی سوربات ۶۵، پولی سوربات ۶۵، پلی سوربات ۸۰، پلی سوربت ۸۱، پلی سوربات ۸۵) مجموعه ای از سورفکتانت های هیدروفیلی و غیر آلی هستند.

کاربرد تویین 20