امتیاز شما post

جیوه قرمز یک ماده افسانه ای می باشد که ظاهرا دارای قدرت مخرب بسیار زیادی است. جیوه قرمز گاهی اوقات به متون کیمیاگری گذشته هم ارجاع داده می شود اگرچه فرمول این ماده در متون مختلف متفاوت است ولی در واقع هیچ مدرک معتبری در رابطه با وجود این ماده ارائه نشده است اما نظریه هایی وجود دارد که در آن از تولید این ماده به عنوان یک داستان ترسناک در جنگ سرد و یا بعد از آن صحبت می کنند. 

جیوه قرمز معجون باستانی

در گذشته ها آمده است که غرب برای ملک عبدالله عربستان ماده ای به نام جیوه ی قرمز گیاهی آورده است تا به ادامه ی حیات این پادشاه  کمک کند اما سوالی که پیش می آید این است که چنین ماده ای چه ساختاری دارد و با آنکه جیوه عنصری سمی به حساب می آید و حد زیاد آن باعث مسومیت می شود چگونه می تواند باعث طول عمر انسان شود.

اگر به متون باستانی ملل قدیم مخصوصا مصر باستان توجه کنید به عناصری می رسیم که اکثرا جنبه ی غیر قابل توجیهی دارند این عدم توجیه از نظر سلامتی جسمی و دستورات شرعی قابل توجه است مثلا یکی از مواد مرموزی که توسط فرعون های مصر خورده می شده پودر طلای سفید یا Gold ORME یا Gold ORMUS بوده است. این ماده که در تابوت مومیایی مصری هم بسیار پیدا می شود در بین سومریان هم به mfkzt مشهور بوده و دارای ساختار فیزیکی منحصر به فردی است. تا جایی که تحقیقات فیزیکی نشان می دهد این طلا دارای اوربیتال های تک الکترونی است یعنی با رخ دادن حالت مغناطیسی خاصی تمام جفت الکترون ها آرایش تکی می گیرند از جمله قابلیت این ماده در برابر جاذبه است که می تواند با حرارت دادن در هوا شناور شود. چیزی که از نظر پزشکی درباره ی این پودر سفید قابل بیان است اثرات خاص آن است و اینکه با خوردن این پودر ماده به درون بدن منتقل شده و با رشته ی های DNA واکنش داده و حالتی مقاوم در آن ها ایجاد می کند که مانع نابودی و به نوعی پیر شدن سلول ها می شود. این فرآیند می توانست عاملی برای بالا رفتن طول عمر فرعون ها باشد.

از اثرات دیگر آن می توان به تاثیر بر روی غده ی صنوبری اشاره کرد این غده که به چشم سوم مشهور است جایگاهی برای ارتباط با عوالم خیالات در نظر گرفته می شود بر اساس تحقیق دانشمندان در هنگام شب ترشح هورمون ملاتوئین از همین غده روی عملکرد خواب تاثیر فراوانی دارد اما نکته ای که برای ما مهم است همانی است که با خوردن ORME حاصل می شود و به اصطلاح باعث باز شدن چشم سوم می شود بنا بر تجربیات با آغاز به کار این چاکرای مغزی ارتباط با عالم موجودات غیر ارگانیک آغاز می شود به گفته ی دقیق تر احتمالا فرعون ها با خوردن این پودر می توانستند با شیاطین و جنیان ارتباط کامل تری برقرار کنند.

اطلاعات موجود درباره ی جیوه ی قرمز هنوز به کاملی پودر طلای سفید نیست جیوه به خودی خود ساختاری سمی دارد اما به نظر با فعل و انفعالاتی که کیمیاگران مصری روی آن انجام داده اند قضیه شکل دیگری پیدا می کند. توث یا هرمس یونانی یا ادریس عربی شخصیتی سوال برانگیز در تاریخ می باشد بنا به احادیث اسلامی و متن قرآن ادریس علیه السلام پیامبر والامقامی است که علوم بزرگی را به مردمان زمینی هدیه داده است حتی در برخی احادیث که البته احتمالا از اسرائیلی ها می باشد، ساخت اهرام مصر را هم به او نسبت داده اند.

هرمس در یونان به بزرگی یاد می شود و حتی شیوه ای از حکمت و اندیشه اصیل فکری به او نسبت داده می شود. از آنجا که حضرت ادریس علیه السلام قبل از طوفان نوح زندگی می کردند دانشی که خداوند به کمک ایشان به مردم جهان آموختند جنبه ی افسانه ای پیدا کرده است و هر شخصیتی که مقام علمی بالایی را نشان می داده به این نام معروف می شده. البته باید توجه داشت که موجودات غیر ارگانیکی مثل جنیان که احتمالا تعدادیشان از این طوفان جان سالم به در برده اند می توانستند مجموعه ای از این نوع دانش همراه با انحرافات خود را جمع کرده مرجعی خاص از علوم به اصطلاح غریبه را شکل دهند. به هر حال توث در فرهنگ مصری الهه ماه با سر لک لک است که خداوندگار دانش نام گذاری شده است. اعتقاد مصریان بر آن است که همو اهرام مصر را مهندسی کرد و نجوم و ریاضیات پیشرفته مصریان از این الهه سرچشمه می گیرد.

در کل جیوه ی قرمز همانطور که از توضیحات پیدا است دارای خاصیت سم زدایی قوی می باشد و باعث می شود هر نوع غذایی که وارد بدن می شود به خوبی تصفیه شده و بعدا وارد سیستم بدن شود. این موضوع که چگونه مصریان به اثر شگرف این مخلوط دست یافتن رسیده اند جای بحث دارد اما باید بدانیم که جیوه ی قرمز ذکر شده قطعا با جیوه ی قرمز صنعتی موجود تفاوت هایی دارد، جیوه ی قرمز صنعتی حتی در واکنش های اتمی و هسته ی به کار می رود و به هیچ عنوان قابل مصرف نیست مثل  پودر طلای سفید که مصریان با شیوه ی خاصی آن را در کوره های خود می ساختند که الان کوره های آن در صحرای سینا پیدا شده است که هنوز هم برای دانشمندان جای سوال است که این جیوه ی قرمز و مخلوط آن هم همان رموز و شیوه های راز آلود را در آماده شدن دارد. البته از دیگر خاصیت های جیوه قرمز صنعتی کنونی که در پزشکی هسته ای مدرن قابل یافتن است ویژگی ضد بیماری سفلیس است و این بیماری که حاصل مقاربت جنسی است با جیوه ی قرمز صنعتی قابل کنترل است.

از منابع دیگری که می توان به اطلاعاتی راجع به جیوه قرمز دست یافت کتاب هندیان باستان است که در آنجا دارویی به نام آیورودیک وجود داشته است که برای تامین و تضمین سلامتی مفید بوده است این دارو باعث افزایش قدرت ایمنی بدن و در نتیجه طول عمر بیشتر انسان می شده است برای اولین بار این دارو توسط آگنویشا و در کتابش توضیح داده شده است آنطوری که او می گوید دستور تهیه ی آیورودیک توسط برهما یکی از خدایان هندی به او الهام شده است نکته مهم اینکه ترکیب اصلی این دارو مشابه مخلوط مصریان همان جیوه و سولفور است.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که وجود این ماده در مستند ظهور است. قطعه ای از حضور در لبنان است که در آنجا سخن از ماده ای به نام زیبای سرخ به میان می آید و در آنجا گفته می شود که خدایان باستان یا جنیان شیطانی از آن تناول می کنند. این ماده از نظر شباهت و اهمیت با جیوه قرمز یکی می باشد. جیوه ی قرمزی معمولی به اسم که Cinnaber هم قابل یافت شدن است که این ماده مطمئنا تفاوت های ساختاری مهمی با جیوه مرموز باستانی دارد و از آنجایی که مشخص است باید در شکل فرآوری و عملیات تولید تفاوت های پایه ای داشته باشند اما عناصر اصلی تشکیل دهنده هر دو جیوه و سولفور است.

البته هنوز اطلاعات دقیقی از اثر روحی این دارو قابل بیان نشده است از آنجایی که یکی از ترکیبات این دارو Pulvis Solaris است و در متون مصری به شدت از رابطه ی این ماده با روح و روان سخن گفته شده است می توان فهمید که این ماده هم مانند پودر طلای سفید باید اثرات ارتباطی فوق ماده داشته باشد و از آنجایی که این تعالیم ریشه ی الحادی مشترکی دارد غیر از این هم نمی توان از آن ها انتظار داشت.

شرکت مریک شیمی با سابقه فعالیت گسترده در زمینه مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی از کمپانی های معتبر دنیا خدمات واقعی خدمتتان ارائه می نماید.