امتیاز شما post

در ابتدا برای بررسی لوریل الکل باید بگوییم که این ماده با فرمول شیمیایی C۱۲H۲۶O یک الکل چرب اشباع ۱۲ کربنی است که از اسیدهای چرب روغن نارگیل بدست می آید و بوی گل دارد و در شوینده ها، روغن های روان کننده و داروسازی استفاده می شود شناور روی آب است. نقطه انجماد ۷۵ درجه فارنهایت است. لوریل الکل که کارایی های مختلف بهداشتی دارد را می توانید از مریک شیمی خریداری کنید.

می توانید برای خرید و فروش لوریل الکل روی قسمت لینک شده کلیک کنید که بررسی لوریل الکل هم در آن انجام شده و با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید یا به صورت آنلاین از سایت مریک شیمی از قیمت لوریل الکل و انواع مواد آزمایشگاهی اصل و با کیفیت باخبر شوید و در سریعترین زمان ممکن با تضمین و بهترین قیمت تهیه کنید.

بررسی لوریل الکل و انواع آن

برای بررسی لوریل الکل باید گفت این ماده یک الکل چرب دودکان است که در آن هیدروژن یکی از گروه های متیل با یک گروه هیدروکسی جایگزین می شود. برای استفاده در باغ های سیب و گلابی به عنوان جاذب فرمون / جنس Lepidopteran ثبت شده است، که برای برهم زدن رفتار جفت گیری برخی از پروانه ها که لارو محصولات آن ها را از بین می برد، استفاده می شود.

لوریل الکل اتوکسیله

فرمول های لوریل الکل اتوکسیله مانند لوریل الکل به عنوان سورفاکتانت طبقه بندی می شوند، به این معنی که کشش سطحی مایع یا مایع و جامد را کاهش می دهند. روند اتوکسیلاسیون همچنین باعث افزایش حلالیت مواد در آب می شود. لوریل الکل اتوکسیله سورفاکتانت های غیر یونی قابل تجزیه هستند که از ترکیبات اضافی اتیلن اکسید لوریل الکل تشکیل شده اند.

لوریل الکل اتوکسیله، جامدات مایع تا مومی مایل به زرد مایل به زرد بسته به طول زنجیره آلکیل و تعداد گروه های اتوکسی، سورفاکتانت های غیر یونی هستند که شامل هر دو قسمت دم آبگریز (قسمت الکل چرب) و گروه های سر قطبی آب دوست (قسمت زنجیره اتوکسی) هستند. بنابراین تمایل به حل شدن در دو مرحله آب و روغن و کاهش کشش سطحی مایعات دارد. اتیلن اکسید که اپوکسی اتان و اکسیران هم نامیده می شود ساده ترین اتر حلقوی یا اپوکسید است که فرمول آن C2H4O است  ماده واکنشی است که به پایه الکلها (یا آمین ها) اضافه می شود و باعث ایجاد سورفاکتانت های اتوکسیله می شود.

به طور کلی با بررسی لوریل الکل متوجه خواهیم شد که با افزایش زنجیره اکسید اتیلن متصل به هیدروفوب الکل لوریل، مقدار HLB یعنی حلالیت در آب، نقطه ریزش، نقطه ابر، چگالی، گرانروی و نقطه اشتعال اتوکسیلات را افزایش می دهد. اتوکسیلات الکل لوریل با نام LAE و به دنبال آن تعدادی مشخص می شود که نشان دهنده تعداد متوسط ​​مولکول های اکسید اتیلن است. LAE 2 ، LAE 3 ، LAE 5 ، LAE 7 ، LAE 8 مایعات چسبناک در دمای اتاق هستند. LAE 10 یک جامد مومی سفید است. محصولات اضافی EO بالاتر در صورت درخواست در دسترس هستند.

تولید و بررسی لوریل الکل اتوکسیله

اتوکسیله کردن یک واکنش شیمیایی است که در آن به ماده مورد نظر اتیلن اکسید اضافه می شود تا شدت و سختی آن کم شود. بعد از آن الکل چرب بدست آمده را با اتیلن اکسید ترکیب میکنند و لوریل الکل اتوکسیله تولید میشود. الکل های اتوکسیله می توانند از نظر خصوصیات و کاربردهایشان بسیار متفاوت باشند چون مواد مورد استفاده برای ساخت این محصولات می توانند از نظر ساختار و مقدار متفاوت باشند. در این کار بررسی لوریل الکل هم دارای اهمیت است.

الکل های چربی که معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شوند، بسته به گیاهی که از آن استخراج شده اند می توانند ساختارهای مختلفی را داشته باشند. منابع طبیعی رایج الکل های چرب شامل درخت روغن نخل، روغن های درخت نارگیل و روغن کلزا است. هر یک از این منابع طبیعی در توزیع زنجیره های کربن متفاوت هستند و باعث می شود یک الکل اتوکسیلات از الکل روغن نارگیل با الکل اتوکسیله ساخته شده از الکل روغن هسته خرما متفاوت باشد.

با بررسی لوریل الکل متوجه خواهیم شد علاوه بر این، الکل های چرب همچنین می توانند از فرآورده های نفتی تولید شوند و ساختارهای منحصر به فردی را ایجاد کنند که معمولاً در طبیعت مشاهده نمی شوند. با استفاده از مواد اولیه مصنوعی می توان به الکل های منشعب و الکل های توزیع شده کربن خاص دست یافت، که همگی به شدت بر خصوصیات نهایی الکل اتوکسیلات تأثیر می گذارند.

کاربردهای لوریل الکل اتوکسیله

  1. صابون ها و مواد شوینده: با بررسی لوریل الکل متوجه خواهید شد که لوریل الکل اتوکسیله بعنوان یک عامل مرطوب کننده قابل قبول در طیف وسیعی از محصولات تمیز کننده خانگی و صنعتی از جمله شوینده ها، مواد تمیز کننده لباسشویی و پاک کننده های سطوح بخوبی عمل می کند.
  2. سورفاکتانت ها و استرها: می توان از لوریل الکل اتوکسیله به عنوان ماده فعال کننده سورفکتانت استفاده کرد و می توان آن را سولفوناته کرده و برای ساختن SLES (سدیم لوریل اتر سولفات سدیم)، یک سورفکتانت و شوینده آنیونی استفاده کرد که در ساخت بسیاری از محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود.
  3. منسوجات: برای کاهش کشش سطحی، از لوریل الکل اتوکسیله به عنوان ماده مرطوب کننده در فرآیند تولید پارچه و چرم استفاده میکنند. بطور کلی لوریل الکل اتوکسیله در مواد شوینده و پاک کننده های صنعتی، پخش کننده ها، تثبیت کننده ها، ضد عفونی کننده ها، عوامل ضد کف، امولسیفایرهای آگرو شیمیایی، فلزکاری، فرآوری منسوجات، جوهر زدای کاغذ، محصولات حفاری سنتز سورفاکتانت های آنیونی میانی، کنترل کننده گرد و غبار، چسب، روغن روانکاری، صنایع پلاستیک سازی، صنایع دارویی، صنایع آرایشی و بهداشتی که با بررسی لوریل الکل متوجه این کارایی ها خواهید شد.

بررسی لوریل الکل اتوکسیله

خطرات لوریل الکل اتوکسیله

قبل از بررسی لوریل الکل باید از خطراتآن هم آگاه بودلوریل الکل اتوکسیله باید با احتیاط زیادی مورد استفاده قرار بگیرد و در صورت بلعیدن مضر است و همچنین برای آبزیان هم می تواند خطراتی داشته باشد. در صورت بلعیده شدن فرد را باید وادار به استفراغ کنید. ولی استنشاق آن مشکلی ایجاد نمی کند فقط در صورتیکه بخارات حاصل از این ماده را استنشاق کرده و احساس ناراحتی کردید به هوای تازه بروید. همچنین ممکن است در اثر تماس با چشم یا پوست باعث تحریک شود. در این شرایط چشم یا پوست خود را حداقل ۱۵ دقیقه با آب شستشو دهید.

شرایط نگهداری لوریل الکل اتوکسیله

محصول را در ظرف در بسته و در منطقه ای با دمای ۴۰-۳۰ درجه سانتیگراد و به دور از حرارت، شعله و سایر منابع احتراق باید نگهداری کنید. اگر این ماده در معرض هوا قرار گیرد رطوبت را به خودش جذب می کند و اگر برای مدت زمان طولانی آن را در دمای ۶ درجه سانتیگراد نگهداری کنید، به یک ماده نیمه جامد سفید تبدیل می شود که قبل از استفاده باید آن را گرم کنید. در صورت ذخیره طولانی مدت این ماده ممکن است متوجه نمکی که در ته ظرف ته نشین شده است شد که در این صورت قبل از استفاده از محصول آن را هم بزنید. علاوه بر بررسی لوریل الکل شرایط نگهداری آن را هم بدانید.