امتیاز شما post

ایزوپروپیل تیتانات  C۱۲H۲۸O۴Ti به گروه محصولات تیتانات های آلی متعلق است، که به عنوان یک ماده آلی بسیار واکنش پذیر شناخته می شوند و می تواند به طور گسترده استفاده شوند به همین دلیل کاربرد ایزوپروپیل تیتانات بسیار متفاوت و زیاد است. همچنین به عنوان یک ترکیب آلی بسیار واکنش پذیر شناخته می شود که می توان از آن ها در گستره ی وسیعی از فرآیند ها و کاربرد ها استفاده کرد. مایعی بی رنگ و مایل به زرد است که نسبت به رطوبت از حساسیت بالایی برخوردار است.

خصوصیات و کاربرد ایزوپروپیل تیتانات

از مهم ترین کاربرد ایزوپروپیل تیتانات به عنوان کاتالیست در فرآیندهایی از قبیل: Esterification , Transesterification, Condensation, Addition ، تقویت کننده ی چسبندگی در چسب ها و رنگ ها، عامل پخت در رابرها و رزین، تقویت کننده و اصلاح کننده ی سطوح، سخت کننده ی اپوکسی ها، سیلیکون، اوره ، ملامین و رزین های ترفتالات و لاک های با درجه حرارت بالا و … .

ایزوپروپیل تیتانات

ایزوپروپیل الکل 

ایزوپروپیل الکل یک ترکیب آلی است که نام های دیگری هم مثل ایزوپروپانول و پروپانول دارد و فرمول مولکولی آن به صورت C۳H۸O نمی باشد. این ماده شیمیایی در گروه ترکیبات الکل‌ها قرار دارد و بویی تند و شدید، شبیه به تمام الکل‌ها دارد. ایزوپروپیل الکل با کاهش دما به شدت چسبناک شده و در دمای ۸۹- درجه سانتی گراد منجمد می‌شود.

کاربرد و نقش ایزوپروپیل الکل به دلیل خاصیت ضدباکتریایی در بهداشتی و پزشکی بسیار با اهمیت است و از آن در تهیه و ساخت انواع صابون‌ و لوسیون استفاده می‌شود و در عمل‌های جراحی به عنوان ضدعفونی‌کننده‌ پوست کارایی دارد همین خاصیت باعث شده که این محلول در دوران کرونا اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. کاربرد ایزوپروپیل تیتانات به عنوان الکل یکی از مهم ترین کارایی ها به حساب می آید.

کاربرد ایزوپروپیل تیتانات و ایزوپروپیل الکل تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح مختلف از جمله میزها، کابینت‌ها و حتی دستگیره‌های در و مهم‌تر از همه دست‌ها، از مهم‌ترین پروتکل‌های بهداشتی جهت جلوگیری از انتقال ویروس ها مخصوصا کروناست که سازمان بهداشت جهانی مرتبا و بارها توصیه کرده است. برای ساخت و تهیه بسیاری از  این مواد ضدعفونی کننده از ایزوپروپیل الکل استفاده می‌شود.

ایزوپروپیل تیتانات

در ساخت پدهای ضدعفونی از ایزوپروپیل الکل استفاده می‌شود؛ این پدها معمولا پنبه یا گازی هستند که با محلول ۶۰ تا ۷۰ درصد الکل رقیق شده در آب مرطوب و سپس بسته‌بندی می‌شوند و معمولا جهت پاکسازی ابزارهای کوچک، پاک کردن سطوح و تمیز کردن سطح کمی از پوست استفاده می‌شوند.

درباره کاربرد ایزوپروپیل تیتانات و نقش ایزوپروپیل الکل می توان گفت این ماده فراریت بالایی دارد و به همین دلیل می‌توان از آن را برای تمیز کردن سطوح شیشه‌ای، پنجره‌ها یا آینه‌ها هم استفاده کرد. همچنین به دلیل سرعت تبخیر بالا برای تمیز کردن وسایل الکترونیکی هم بسیار مناسب است چون بعد از تبخیر هیچ ردی از خود به جا نمی‌گذارد، در نتیجه آسیبی به این وسایل نمی‌زند.

ساخت نانورشته های TiO2

از کاربرد ایزوپروپیل تیتانات این است که می توان با تهیه محلول آبی تترا ایزوپروپیل تیتانات (TiPT) در شرایط کنترل شده کاری کرد که نانوذرات کریستالی TiO2 در محلول رشد پیدا کنند. این ذرات بدون چسبیدن به یکدیگر به مدت طولانی به صورت معلق در محلول اسیدی باقی می مانند. با قرار دادن زیر لایه های آبدوست مانند الیاف سلولزی در محلول، لایه ای نازک از این ذرات روی سطح آن ها و در خلل و فرج آنها لایه نشانی می شود.

سپس زیرلایه مورد استفاده حذف می شود و توده ای از نانو ذرات و نانورشته های متخلخل TiO2 با سطح موثر زیاد بدست می آید . این رشته ها دارای ساختار فرکتالی بوده و برای خواص فتوکاتالیستی بسیار مناسبند . این رشته ها تحت تابش نور UV مولکول های آلی آلوده کننده محیط زیست را از بین می برند.

برای تهیه و اطلاع از قیمت ایزوپروپیل تیتانات می توانید به سایت آنلاین مریک شیمی مراجعبه کنید. مریک شیمی سابقه زیادی در فروش عمده مواد شیمیایی دارد که شما می توانید برای خرید انواع محصولات شیمیایی با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید یا به صورت آنلاین از سایت مریک شیمی خریداری کنید.