۵/۵ - (۱ امتیاز)

یک پژوهش‌گر ژاپنی به اسم دکتر ماسارو ایموتو درباره موضوع تغییر شکل مولکول های آب در برابر کلمات تحقیقاتی انجام داده و به دلیل ادعاهایش در مورد بلور یخ به بیشتر جهانیان شناخته شده است. ایموتو معتقد است مولکول‌های آب در مقابل کلمات و افکار انسان‌ها سریعا از خود عکس‌العمل نشان می‌دهند و می توانند تغییر شکل بدهند و او آزمایشاتی در این زمینه انجام داده است که همچین موضوعی را اثبات می کند که به شرح زیر می باشد:

تغییر شکل مولکول های آب در برابر کلمات

دکتر ماسارو می گوید در ابتدا متوجه شد که شکل کریستال های آب لوله کشی و آب رودخانه دارای تفاوت هایی هستند و شکل کریستال های آب لوله کشی زیباتر از آب رودخانه می باشد یعنی محیط اطراف هم بر شکل کریستالها می تواند تاثیر گذار باشد و بعد او آزمایش هایی را بروی کریستالها و مولکول های آب انجام داد و شروع به القای کلمات زیبا و زشت به کریستال های آب کرد و بعد متوجه شد کریستال هایی که کلمات زیبا به آنها القا شده شکل زیباتری به خود گرفته اند و کریستالهایی که کلمات زشت به آنها القا شده شکل های هندسی زشتی به خود می گیرند.

درواقع این آزمایشات منتقدان زیادی داشت ولی از لحاظ علمی رد شده نیست و بسیاری از فیزیکدانها و شیمی دانها این موضوع را تایید می کنند و کتاب او باعنوان (The Messages from water) در بسیاری از کشور های جهان ترجمه و منتشر شده است. در ایران هم کتابهای این محقق توسط خانم نفیسه معتکف ترجمه و منتشر شده است.

Emoto webهمچنین در آزمایشات دیگری هم که انجام شده است نشان می دهد واکنش کریستال های آب در برابر بعضی از کلمات مثل هیتلر به شکل زشتی در می آیند یا در برابر نام مقدس”الله” شکل زیبایی به خود می گیرند علاوه بر آن کریستال ها در برابر مفاهیمی مانند عشق و دوست داشتن و … هم می توانند اشکال بسیار زیبایی به خود بگیرند. که در چندین کتاب ترجمه شده از خانم نفیسه معتکف در ایران هم به خوبی به آنها اشاره شده است.

همانطوری که این آزمایشات که تاامروز رد نشده است نشان می دهد مولکول های آب دارای شعور هستند و بیش از شصت تا هفتاد در صد بدن انسان را مولکول های آب تشکیل می دهند به همین دلیل می توان گفت تمام اعمال خوب بد و دعاهای ما بروی کریستال های آبی که بدن ما را تشکیل می دهد تاثیر مثبت و منفی دارند و با مثبت نگری و اعمال خوب می توان شکل کریستال های بدن را زیبا تر کرد و حتی از بسیاری از بیماری های جسمی هم جلوگیری کرد و بی شک اعمال نیک و دعا و امیدواری و مثبت اندیشی انسان در دراز مدت می تواند در شکل ظاهری افراد و بدن او هم تاثیر مثبت داشته باشد وقتی که انسان با اعمالش می تواند محیط اطراف خود را زیباتر شکل بدهد چرا این کار را نکند شاید به همین دلیل بوده است که نیاکان ما در هنگام نوشیدن آب نام مبارک خداوند را می گفتند و یا اباعبدالله الحسین را صدا می زدند تا کریستال های آب به شکل زیباتری در بیایند و طعم و مزه بهتری داشته باشند.

این آزمایشات نشان می دهد که انسان ها اگر همه عمرشان را بدون یک لحظه درنگ در شکر نعمت آب به عبادت خالق بپردازند باز هم کافی نخواهد بود و اگر فقط چند روز این مایع هستی بخش به جهان جاری نشود کافی است تا پایان زندگی انشان ها باشد و ما چه بی توجه از کنار مهم ترین عامل حیاط بشری می گذریم بی آنکه قدرش را بدانیم و شکرش را بجای آوریم اما گیاهان مورد علاقه ما یعنی کاکتوس ها بخصوص انواع بیابانی ها قدر این نعمت خدا دادی را نسبت به دیگر گیاهان بهتر می دانند و اگر در فصول ریزش باران قطره آبی گیر شان بیاید آنرا مشتاقانه در وجود خود ذخیره می کنند، تا در مواقع بی آبی از وجود آب درون خود بهره مند شده و زندگی کنند. البته بدن انسانها هم قسمت اعظمش از آب است اما بنا به لطف پروردگار و خلق هوشمندانه انسان و منابع آبی فراوان در دسترس اشرف مخلوقات است و هر گز نیازی به ذخیره آب برای مدت طولانی در خود ندارند.

اینکه آب برای وجود انسان و گیاه چقدر مهم است به همه ثابت شده است، اما چیزی که هنوز اسرارش بر همه افراد ثابت نشده است گواهی آب بر خلقت پروردگارش است که با توجه به تحقیقات انجام شده در زمینه تاثیرات محیط و کلام بر سلول های آباین موضوع ثابت می شود تا هنگام استفاده از آب برای مصارف خود و گیاهان وارد عرصه جدیدی از ارتباط معنوی با خالق خود شویم. محقق ژاپنی با انتشار نتایج تحقیقات خود ادعا کرد که مولکول‌های آب نسبت به مفاهیم انسانی تأثیرپذیرند.

آب به انسان ها می گوید که نگاه عمیق‌تری به خودشان بیندازند. زمانی که با آیینه آب به تماشای خود می‌نشینند، این پیام شفاف و درخشان تر به انسان می رسد. همه می دانند که زندگی بشر مستقیماً به کیفیت آبی که در اطراف یا درون بدنشان وجود دارد بستگی دارد. آب، ماده‌ای بسیار سازگار است، به گونه‌ای شکل فیزیکی آب به آسانی با محیطی که در آن هست تطابق پیدا می‌کند و نه تنها از نظر فیزیکی تغییر می‌کند، بلکه شکل مولکولی آن هم تغییر می کند. انرژی یا ارتعاشات محیط، شکل مولکولی آب را تغییر می‌دهد. از این جنبه، نه تنها آب توانایی آن را دارد که از جنبه دیداری، محیط خود را منعکس کند، بلکه از نظر مولکولی هم در انعکاس محیط اطراف خود عمل می کند.

ایموتو با تحقیق یر روی تغییر شکل مولکول های آب در برابر کلمات به تفاوت‌های جالب‌ توجهی در ساختار کریستالی و بلوری آب رسیده است که از منابع گوناگون و شرایط مختلف در روی کره زمین تهیه شده‌اند. آبی که از نخستین محل خود یعنی از کوه جاری می‌شود و چشمه‌هایی که جاری هستند، طرح‌های هندسی بسیار زیبایی از الگوهای کریستالی‌شده خود ارائه می‌دهند. آب آلوده و سمی که از نواحی پرجمعیت و صنعتی به دست آمده است و آب راکد کوله‌های آب و سدهای ذخیره، به صراحت ساختارهای کریستالی تغییریافته و برحسب اتفاق شکل‌گرفته آب را که به صورت بلورهای تخریب شده و نا منظم است، نشان می‌دهد. او می‌گوید چون آب دریاچه ساکن است و حرکتی ندارد، همین رکود باعث شده که مولکول‌های آب زشت شوند. آبی که از میان شهرها عبور می‌کند شکل مولکولی اش تغییر کرده است. همچنین به این نتیجه رسیده‌است که آب‌هایی که تازه از چشمه‌ها و دل کوه بیرون می‌آیند به دلیل این که هنوز در معرض افکار منفی مردم قرار نگرفته‌اند ساختار مولکولی زیبایی به خود می‌گیرند.

با کلیک برروی قسمت لینک شده می توانید محصولات شرکت مریک شیمی را ببینید که سابقه فعالیت گسترده در زمینه مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی را دارد.